Chełm: Rozbójnicy wpadli podczas legitymowania

Za usiłowanie rozboju odpowiedzą trzej mieszkańcy Chełma w wieku 17 i 20 lat. Mężczyźni zaatakowali 23- letniego chełmianina żądając wydania telefonu i pieniędzy. Bili go i kopali przytrzymując przy tym za ręce. W pewnej chwili pokrzywdzony wyrwał się i uciekł. Zgubił po drodze swoje dokumenty, które następnie zabrali ze sobą napastnicy. Mężczyźni ci wpadli podczas legitymowania, gdy policjanci znaleźli przy nich dokumenty należące do innej osoby.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w nocy w Chełmie. Policjanci patrolujący ul. Kredową zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się podejrzanie zachowywać. Podczas legitymowania okazało się, że to dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 17 i 20 lat. Przy jednym z mężczyzn policjanci znaleźli dokumenty należące do innej osoby. W tym czasie do patrolu podszedł inny mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy, że został on wcześniej przez te osoby zaatakowany.

Jak relacjonował pokrzywdzony trzej napastnicy zaatakowali go i przytrzymując za ręce bili i kopali. Żądali przy tym wydania pieniędzy i telefonu. W pewnej chwili pokrzywdzony wyrwał się napastnikom i uciekł wzywając pomocy. Uciekając zgubił swoje dokumenty, które napastnicy mieli właśnie przy sobie.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani. W chwili zdarzenia byli nietrzeźwi. Wczoraj został też zatrzymany trzeci z napastników, którym okazał się 20- letni mieszkaniec Chełma. Dzisiaj wszyscy trzej zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

 

źródło KMP Chełm (E.C.)