Chełm: Straciła wszystkie oszczędności. Uwaga na oszustów!

10 tysięcy złotych straciła wczoraj 84-letnia Chełmianka po wizycie dwóch nieznanych kobiet. Jak się okazało weszły one do mieszkania pod pretekstem pozostawienia wiadomości dla sąsiadki. Po opuszczeniu przez nie lokalu okazało się, że zginęły pieniądze, które starsza pani trzymała w szafie.

Reklamy

 

Wczoraj dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z mieszkania na ulicy Kolejowej. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że do drzwi 84-latki zapukały dwie nieznane jej kobiety. Pod pretekstem pozostawienia wiadomości dla sąsiadki weszły do mieszkania. Starsza pani na ich prośbę użyczyła kartkę papieru i długopis, a później sama zapisywała informację.

Kobiety te w pewnej chwili opuściły mieszkanie. Wtedy 84-latka zwróciła uwagę, że po ich wizycie jedno z pomieszczeń mogło być plądrowane. Przeczucie ją nie myliło, z szafy z odzieżą zginęły pieniądze w kwocie 10 tysięcy złotych.

Reklamy

Policjanci poszukują sprawczyń i po raz kolejny apelują do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Zanim wpuścimy kogoś do środka sprawdźmy z kim naprawdę mamy do czynienia. Niezwykle ważne jest przekazywanie wiedzy osobom starszym na temat istniejących zagrożeń, aby mogły świadomie reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.

 

źródło: KMP Chełm (E.C.)