Chełm, Zamość: Policja zatrzymała sprawców wypadków, którzy uciekli z miejsca zdarzenia

Chełmscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku, do którego doszło w miejscowości Rożdżałów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 23- letni mieszkaniec Chełma jadąc mazdą zajechał drogę kierującemu pojazdem m-ki Audi. Ten stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo ponosząc śmierć na miejscu. Kierujący mazdą nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy poszkodowanemu.

Reklamy

 

Do wypadku doszło 5 września br. około godz. 19.00 w miejscowości Rożdżałów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Audi 57- letni mieszkaniec Chełma podjął manewr wyprzedzania kilku pojazdów. W pewnym momencie samochód osobowy zajechał mu drogę i ten by uniknąć z nim zderzenia zjechał  na pobocze i uderzył w drzewo.  57-latek zmarł w wyniku doznanych obrażeń.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego chełmskiej komendy. Z jednej strony prowadzone były czynności dochodzeniowe, z drugiej działania operacyjne. Zbierano i łączono ze sobą wszelkie informacje, które w efekcie doprowadziły do ustalenia marki pojazdu oraz personaliów sprawcy. Okazał się nim 23- letni mieszkaniec Chełma, który w dniu zdarzenia kierował samochodem marki Mazda. Mężczyzna ten został zatrzymany w środę w miejscu zamieszkania. Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Reklamy

 

 

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy zastosował wczoraj sąd rejonowy w Zamościu wobec 22-letniej mieszkanki gm. Sułów. Kobieta podejrzana jest o spowodowanie wypadku drogowego w miejscowości Michalów i ucieczkę z jego miejsca. Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek w godzinach wczesno popołudniowych. Jak ustalili policjanci, 22-latka kierując oplem na angielskich numerach rejestracyjnych po pokonaniu zakrętu, na prostym odcinku jezdni nie zachowała szczególnej ostrożności i potrąciła pieszego 50-letniego mieszkańca gm. Sułów, który poruszał się po prawej krawędzi jezdni. Tuż po wypadku 22-latka zbiegła z miejsca nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Pieszy z ciężkimi obrażeniami ciała przebywa w szpitalu.

Na początku tygodnia policjanci ze Szczebrzeszyna ustalili i zatrzymali podejrzaną o spowodowanie tego wypadku 22-latkę z gm. Sułów. Zabezpieczyli również należącego do kobiety opla. 22-latka początkowo nie przyznawała się do potrącenia pieszego utrzymując, że najechała na dziurę w jezdni. Mundurowi nie dawali jednak wiary jej wyjaśnieniom ustalając, że tuż po wypadku kobieta w jednym z zakładów szklarskich na terenie Zamościa wymieniła rozbitą w wypadku czołową szybę opla.

Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie wypadku drogowego, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu  i ucieczkę z jego miejsca grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło: KWP Lublin