Chełm: Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu bombowego

Chełmscy kryminalni zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Na początku tygodnia mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy z informacją, że w jednym z chełmskich hoteli podłożony został ładunek wybuchowy. Sprawcą okazał się 21 letni mieszkaniec Chełma, w przeszłości ponad 100 razy notowany za różne przestępstwa.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Około godz. 21.30 na numer alarmowy Policji zadzwonił mężczyzna. Z informacji, którą przekazał wynikało, że w jednym z chełmskich hoteli został podłożony ładunek wybuchowy. Zaraz po zgłoszeniu na miejsce wysłani zostali policjanci oraz inne służby. Każdy pokój, każde pomieszczenie oraz okolica hotelu zostały sprawdzone przez funkcjonariuszy.

Po kilku godzinach policyjne działania zostały zakończone. Nie ujawniono żadnych ładunków wybuchowych, ani innych urządzeń mogących grozić wybuchem. Wczoraj w południe policjanci służby kryminalnej zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego czynu mężczyznę. Jak się okazało był nim doskonale znany chełmskim policjantom 21-letni mieszkaniec Chełma. W przeszłości był on ponad 100 razy notowany przez miejscowych funkcjonariuszy za różne przestępstwa.

Reklamy

Młodzieniec został dziś doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o areszt. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Policja przypomina i ostrzega. Amatorzy fałszywych alarmów nie mogą czuć się bezkarnie. Ich ustalenie to tylko kwestia czasu. Oprócz odpowiedzialności karnej sprawca fałszywego alarmu może zostać pociągnięty do zwrotu kosztów akcji wszystkich służb ratunkowych. W przypadku, gdy sprawcami są osoby nieletnie do odpowiedzialności karnej mogą być pociągnięci rodzice lub opiekunowie.

 

źródło: KMP Chełm (M.K.)