Chełm: Złodzieje samochodu zatrzymani podczas policyjnego pościgu

Telefoniczne zgłoszenie od przypadkowej osoby przyczyniło się do zatrzymania na gorącym uczynku sprawców kradzieży samochodu. Dyżurny zgłoszenie o kradzieży otrzymał wczoraj około godziny 10.00. Bezpośrednio po tym patrol dzielnicowych zatrzymał po krótkim pościgu poszukiwany pojazd. Jadący nim mężczyźni byli nietrzeźwi.

Reklamy

Wczoraj około godz. 10.00 dyżurny chełmskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłodzenie o prawdopodobnej kradzieży samochodu przy ul. Piłsudskiego w Chełmie. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że dwaj mężczyźni wybili szybę w samochodzie marki Fiat Seicento, wsiedli do środka i odjechali. W tej sprawie został podany komunikat. Patrol dzielnicowych zwrócił uwagę na pojazd pasujący do opisu. Policjanci podjęli próbę zatrzymania samochodu, jednak kierowca nie zwracał uwagi na dawane sygnały i kontynuował swoją jazdę. Funkcjonariusze podjęli pościg za tym pojazdem. W pewnej chwili seicento zatrzymało się na jednej z ulic. W samochodzie znajdowali się dwaj mężczyźni w wieku 42 i 43 lat. Obydwaj byli nietrzeźwi. Jak się okazało to nie jedyne ich przewinienie.

Z ustaleń śledczych wynika, że włamali się wcześniej jeszcze do dwóch samochodów, w których wybili szyby i skradli radia samochodowe, gaśnicę, trójkąt bezpieczeństwa i inne drobne przedmioty. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Mężczyźni zostali zatrzymani. Dzisiaj będą wykonywane dalsze czynności procesowe z ich udziałem.

 

źródło: KMP Chełm (E.C.)