Chińskie tabletki z efedryną

28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę.

Reklamy

 

 

Na trop nielegalnego procederu wpadli funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej oraz lubelscy policjanci z komendy miejskiej. Po ustaleniu, że 28-latka otrzyma przesyłkę z tabletkami, mundurowi zabezpieczyli nadaną z Chin paczkę.

Funkcjonariusze ustalili, że 28-letnia obywatelka Chin przebywająca w Lublinie może zajmować się przywozem do Polski środków psychoaktywnych. Ich podejrzenia okazały się słuszne. W zabezpieczonej przesyłce, adresowanej na kobietę, znajdowało się ponad 1000 sztuk tabletek. Badanie specyfików potwierdziło, że w swoim składzie zawierają one znaczną ilość nowej substancji psychoaktywnej lub efedrynę. Dodatkowo ponad 300 sztuk kolejnych tabletek zostało przesłane do dalszych badań.

Reklamy

28-letnia Chinka została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie przedstawiono jej zarzut. Za to przestępstwo grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy Lublin – Zachód zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sprawą zajmują się policjanci z komórki ds. zwalczania przestępczości narkotykowej KMP w Lublinie.

 

tekst i fot.: IAS Lublin, KWP Lublin