Chroń Dziecięce Uśmiechy

W roku szkolnym 2015/2016 akcja profilaktyczno – edukacyjna „Chroń Dziecięce Uśmiechy” wystartowała po raz trzeci!

Reklamy

 

Tym razem organizatorzy Polski Czerwony Krzyż wraz z partnerami merytorycznymi Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej oraz Grupą LUX MED dotrą z przeglądami dentystycznymi do 9 000 dzieci, a z lekcjami edukacyjnymi aż do 100 000 uczniów.

Wyniki badań stomatologicznych przeprowadzonych w ramach dwóch poprzednich edycji programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” są alarmujące – aż 76% dzieci cierpi z powodu próchnicy. Uczniowie szkół podstawowych nie są świadomi jak ważna jest prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej. Podczas tegorocznej edycji programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża, w ramach Klubu Wiewiórki, przeprowadzą w szkołach zajęcia edukacyjne, w czasie których około 100 000 dzieci nauczy się jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Dotychczas z takich lekcji skorzystało już 140 000 dzieci. Specjalnie dla uczniów zostały przygotowane materiały edukacyjne, które w ciekawy sposób przedstawiają najważniejsze aspekty profilaktyki próchnicy. 

W tym roku szkolnym Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża obejmie programem edukacyjnym „Ja i Moje Zęby” oraz „Ja i Mój Uśmiech” grupę sześciu tysięcy dzieci z województwa lubelskiego (klasy I-VI szkoły podstawowej).

Uczniowie otrzymają bezpłatnie materiały edukacyjne (książeczka i kolorowanki, a nauczyciele poradnik metodyczny), z których dowiedzą się m. in. jak dbać o zęby, co jeść, żeby były zdrowe i dlaczego nie trzeba bać się wizyty u stomatologa – informuje Kamil Raczyński z Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK.

Materiały są również dostępne na stronie internetowej PCK  www.pck.pl/chrondziecieceusmiechy.