Cichobórz: Liście, owoce, zwierzaki – dzieci w krainie masy solnej

Dnia 08.10.2013 r. przedszkolaki z niecierpliwością już od rana wyczekiwały zapowiadanej wcześniej niespodzianki. Jakież było ich zdziwienie, gdy zaraz po śniadaniu do przedszkola weszło kilka pań z wielką kulą ciasta z masy solnej i wałkiem.

Reklamy

Wizyta pań z Centrum Integracji Społecznej w Mienianach w Zamiejscowym Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Mienianach z siedzibą w Cichobórzu.

Dnia 08.10.2013 r. przedszkolaki z niecierpliwością już od rana wyczekiwały zapowiadanej wcześniej niespodzianki. Jakież było ich zdziwienie, gdy zaraz po śniadaniu do przedszkola weszło kilka pań z wielką kulą ciasta z masy solnej i wałkiem. Z niedowierzaniem patrzyły jak panie sprytnie wałkują kawałki masy solnej, przekładają tekturowe formy różnych przedmiotów, wycinają ich kształty, a gotowe już „ciastka” kładą na blaszki, by upiec je w piekarniku.

Dzieci początkowo nieśmiało naśladowały wszystkie zaobserwowane wcześniej czynności i przekonały się, że nie jest to takie trudne. Po chwili nie były potrzebne już żadne formy, bo całkiem spontanicznie wychodziły spod ich rączek grzybki, ślimaki, kotki, samochody itp.

Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, kształcące czynności manualne jak i wyobraźnię maluchów.

Następnego dnia, gdy „ciasteczka” ostygły można było je pięknie pomalować farbami. Znówwięc było wiele radości i zaciekawienia.

Tak właśnie powstała przedszkolna „ciasteczkowa” wystawa prac.