Cofając – nie zauważyła pieszej i ją potrąciła

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj w Łukowie. Kierująca oplem 29-latka cofając potrąciła przechodzącą przez jezdnię pieszą. Pokrzywdzona kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.

Reklamy

 

Wczoraj przed godziną 13.00 dyżurny łukowskiej Komendy Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w Łukowie na ul. 11 Listopada.

Policjanci, którzy udali się we wskazane miejsce ustalili, że doszło do potrącenia 92-letniej łukowianki, przez samochód marki Opel Vectra, którym kierowała 29-latka z Łukowa.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z łukowskiej drogówki wynika, że kierująca autem kobieta nie zachowała szczególnej ostrożności, gdy cofając włączała się do ruchu i potrąciła pieszą, która przechodziła przez jezdnię.

Mundurowi ustalili, że pokrzywdzona piesza przechodziła przez jezdnię poza wyznaczonym przejściem. Kierująca oplem tłumaczyła się, że nie zauważyła kobiety, która weszła z chodnika na jezdnię. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzona piesza doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

źródło, wideo, fot. KPP Łuków