17 czerwca 2024

Cofał na ekspresówce, uciekał przed policją [ZDJĘCIA, WIDEO]

49-letni obywatel Ukrainy na S-19 cofał Oplem stwarzając zagrożenie, a następnie nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Został zatrzymany po pościgu. W trakcie zatrzymania był agresywny.

Reklamy

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia.

Policjanci z Kraśnika otrzymali informacje od kierowców jadących drogą ekspresową S-19 na trasie Rzeszów – Lublin, że poruszający się Oplem mężczyzna cofa, zagrażając bezpieczeństwu innym uczestnikom ruchu.

Reklamy

Policjantki ze skierowany na miejsce patrolu ruchu drogowego zauważyły w miejscowości Słodków opisywany pojazd, który stał na pasie awaryjnym i po chwili ruszył w kierunku Lublina.

Czytaj: Tragiczny wypadek podczas prac polowych

Reklamy

– Funkcjonariuszki użyły sygnałów świetlnych i dźwiękowych w oznakowanym radiowozie, aby zatrzymać pojazd do kontroli, jednak kierowca Opla je zignorował i zaczął uciekać.

W pewnym momencie podczas pościgu zajechały mu drogę, kiedy jednak podbiegły, ten zamknął się w środku i nie chciał otworzyć. Nie reagował na wezwania i podjął dalszą ucieczkę.

Do pomocy zostały skierowane kolejne patrole z Kraśnika i Wilkołaza. Uciekinier został zatrzymany na wysokości miejscowości Lasy. Podczas zatrzymania 49-letni obywatel Ukrainy stawiał opór.

Zobacz: Dachowanie na DK-74 w Karpiu [ZDJĘCIA]

Samochód został odholowany na parking. 49-letni kierowca był trzeźwy, badanie narkotestem również nie wykazało, aby spożywał środki odurzające.

W postępowaniu przyspieszonym przed sądem za popełnione przestępstwo usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i ucieczki, za co przed sądem otrzymał karę 5000 złotych świadczenia pieniężnego, 2000 złotych grzywny oraz rok zakazu prowadzenia pojazdów.

Dodatkowo w tym samym trybie usłyszał zarzut popełnienia wykroczenia w postaci cofania na drodze ekspresowej i zmuszania innych kierujących do zmiany pasa ruchu oraz stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa dla innych użytkowników drogi, za co otrzymał karę grzywny w kwocie 1300 złotych – informuje aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Zobacz też:

Zderzenie karetki i Forda [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


Chcesz podzielić się informacjami z Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego z Czytelnikami lubiehrubie? Prześlij info i zdjęcia na adres lubiehrubie@gmail.com


źródło, wideo, fot. KPP w Kraśniku / Monitoring S-19, youtube.com