Ćwierć tony haszyszu o wartości ponad 12 milionów (ZDJĘCIA, WIDEO)

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, działając pod nadzorem Prokuratury Krajowej, zatrzymali rekordowy transport 244,5 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości ponad 12 mln zł.

Reklamy

9 października br., w miejscowości Zbuczyn w powiecie siedleckim, do kontroli została zatrzymana ciężarówka. Z ustaleń funkcjonariuszy Straży Granicznej wynikało, że w tirze jadącym z jednego z krajów Europy Zachodniej, mogą być przewożone znaczne ilości narkotyków.

W przeszukaniu pojazdu uczestniczył pies wyszkolony do wykrywania tych substancji. Okazało się, że w przestrzeni konstrukcyjnej naczepy ukrytych zostało 14 toreb sportowych zawierających owalne kostki koloru brunatnego.

Reklamy

Analiza przeprowadzona w laboratorium kryminalistycznym SG w Warszawie wykazała, że jest to wysokiej jakości haszysz. Wartość zabezpieczonych narkotyków to aż 12 225 349, 50 zł.

W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn, obywateli Litwy, którzy podróżowali ciężarówką. Prokurator Prokuratury Krajowej w Lublinie przedstawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz usiłowania wywozu z terytorium Polski na Białoruś znacznych ilości haszyszu.

Podejrzani trafili do tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi im od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

­


(info, wideo, fot. NOSG)


Zobacz też:

Przyjaciele zbierają środki na rehabilitację Damiana i Olgi po wypadku

Przyjaciele zbierają środki na rehabilitację Damiana i Olgi po wypadku