CYPRIANY rozdane!!!

Galę wręczenia „CYPRIANÓW” postanowiliśmy zorganizować w związku ze zbliżającym się jubileuszem 60-lecia istnienia biblioteki w Mirczu, który obchodzony będzie w przyszłym roku, ale przede wszystkim pomysł takiego przedsięwzięcia narodził się ze względu na naszych czytelników.

Reklamy

Pragniemy w ten sposób nagradzać i wyróżniać tych, którzy są najbliżej sercu biblioteki. Mamy również nadzieję, że ta uroczystość zmobilizuje innych mieszkańców gminy do częstszego odwiedzania naszej biblioteki i zażyłego kontaktu z różnorodną literaturą.

Ze względu na fakt, iż była to premierowa impreza tego typu organizowana przez GOK i GBP, postanowiliśmy najpierw uhonorować tych najbardziej zasłużonych czytelników. Pragniemy aby „CYPRIANY” stały się przedsięwzięciem cyklicznym. Dlatego w następnych latach będziemy wyróżniać czytelników najaktywniejszych
w danym roku, jednakże w dalszym ciągu będziemy nagradzać tych najbardziej zasłużonych.

Tegoroczna gala została połączona z promocją najnowszej książki o historii wszystkich miejscowości naszej gminy. Niniejsza praca wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na wiadomości dotyczące historii małych ojczyzn. Zawarte w niej informacje i materiały archiwalne o bliskich nam terenach podnoszą jej atrakcyjność i zapewne przyczynią się do wzrostu świadomości historycznej oraz obywatelskiej. Dla poszukujących zapomnianych wątków i faktów oraz własnej dziejowej tożsamości, książka „Dzieje miejscowości gminy Mircze, powiat hrubieszowski” będzie dobrym źródłem informacji.

Na uroczystość, która odbyła się 20 kwietnia 2008 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mirczu o godzinie 13:15, przybyli przedstawiciele instytucji kultury i samorządów powiatu hrubieszowskiego, Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego, Towarzystwa Przyjaciół Kryłowa i Okolic, Ochotniczych Straży Pożarnych, a także radni gminy Mircze, dyrektorzy szkół, bibliotekarze i księża z terenu naszej gminy. Oczywiście obecni byli także autorzy książki „Dzieje miejscowości gminy Mircze…”: Ewa Niedźwiedź, Józef Niedźwiedź i Lech Szopiński – Wójt Gminy Mircze. Niestety pozostałych dwoje współautorów – Pani Ewa Prusicka-Kołcon i Pan Marek Kołcon nie mogli przybyć na uroczystość.

Całość rozpoczęliśmy od wręczenia statuetek „CYPRIANA” naszym czytelnikom.
W tym roku uhonorowani zostali: Suchowierzch Jadwiga, Oleszczak Teresa, Miedziocha Józef, Dunaj Władysław, Bulisz Bogusława, Miedziocha Zdzisława, Miedziocha Danuta, Rosołowska Bogusława, Skrzyńska Czesława, Bicz Tadeusz, Kusyk Jadwiga, Szumarek Edward, Dziuk Antoni, Smyk Aniela, Furmanek Józefa i Grzelak Janina. Następnie odbyła się promocja książki i jej sprzedaż. Zainteresowani mogli otrzymać autografy z dedykacją od autorów.

W trakcie uroczystości występowały zespoły śpiewacze „ECHO” i „SZYCHOWIANKI” działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mirczu.

Po zakończeniu spotkania promocyjnego uczestnicy zostali zaproszeni na gorący posiłek.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie całej imprezy. Szczególne podziękowanie należy się Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Mirczu Panu Edmundowi Łysiakowi oraz Paniom, które przygotowały poczęstunek. Dziękujemy także wszystkim przybyłym na uroczystość.

tekst i foto
GOK Mircze

Zdjęcia >>