Czarny piątek na drogach Lubelszczyzny

Wczoraj na drogach naszego województwa doszło do 10 wypadków, w których śmierć poniosły trzy osoby, a dziewięć odniosło obrażenia. Przed nami świąteczne wyjazdy, pamiętajmy o poszanowaniu przepisów ruchu drogowego i innych użytkowników. Szanujmy swoje życie i życie innych.

Reklamy

 

Początek świątecznego weekendu na drogach Lubelszczyzny niestety nie należał do najbezpieczniejszych. Odnotowaliśmy 10 wypadków, w których rannych zostało 9 osób, a trzy poniosły śmierć.  Do tych tragicznych w skutkach zdarzeń doszło w powiatach: chełmskim, ryckim i parczewskim.

Po godz. 16:00 w miejscowości Siedliszcze kierujący autobusem marki Setra potrącił pieszego. Do zdarzenia doszło poza obszarem zabudowanym, a 35-letni mężczyzna nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Niestety, pieszego nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

Trzy godzinny później doszło do śmiertelnego wypadku w Moszczance. Kierujący motocyklem uderzył  w tył stojącego przed skrzyżowaniem Forda.  Motocyklista odbił się od pojazdu upadając na przeciwny pas ruchu, wprost pod jadący samochód. 30-latek zmarł na miejscu zdarzenia.

Kolejny wypadek miał miejsce około godz. 19:30 w miejscowości Dębowa Kłoda. Kierujący osobowym Mercedesem  potrącił dwóch pieszych znajdujących się na prawym pasie jezdni. Jeden z nich, 25-latek zginął na miejscu, drugi z niegroźnymi obrażeniami został zabrany do szpitala. Zdarzenie miało miejsce także poza obszarem zabudowanym, idący drogą mężczyźni nie mieli żadnych odblasków.

 

***

 

Apelujemy do kierowców i pieszych o wyobraźnię i rozsądek. Za każdą śmiercią stoi rozpacz i tragedia rodzin ofiar i pozostałych uczestników tych zdarzeń. Przed nami święta i wyjazdy na rodzinne spotkania. Nie bagatelizujmy przepisów ruchu drogowego, szanujmy swoje życie i życie innych.

 

źródło i fot. KWP Lublin (R.L.R.)