4 grudnia 2023

Czołgi ruszają na poligon. Pancerniacy z Wesołej szykują się już do przemieszczenia (ZDJĘCIA)

Przemieszczenie na dużą odległość , zajęcia ogniowe i taktyczne, inżynieryjno – saperskie czy zgrywane pododdziałów – to tylko wybrane tematy szkolenia poligonowego żołnierzy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej z Wesołej.

Reklamy

Pancerniacy ruszają na poligon, gdzie na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba będą doskonalić umiejętności w planowaniu, organizowaniu i dowodzeniu podległymi elementami ugrupowania bojowego.

Od 24 lutego br. żołnierze 1. Warszawskiej Brygady Pancernej rozpoczynają serię szkoleń i ćwiczeń w ramach programowego planu szkolenia. Przemieszczenie sprzętu i żołnierzy warszawskiej brygady będzie można zaobserwować na drogach publicznych województwa mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Reklamy

Transport odbędzie się metodą kombinowaną, sprzęt pancerny zostanie przerzucony transportem operacyjnym (kolejowym) natomiast pozostały sprzęt i żołnierze udadzą się do Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Nowej Dębie transportem kołowym po drogach publicznych.

Szkolenie w OSP WL „Dęba” potrwa do 25 marca. W tym czasie żołnierze 1. Warszawskiej Brygady Pancernej odbędą cykl zajęć ogniowych i taktycznych oraz inżynieryjno-saperskich, zarówno w dzień jak i w warunkach ograniczonej widoczności. Szkolenie poligonowe to doskonały czas na sprawdzenie umiejętności dowódców w zakresie skutecznego dowodzenia, rozwiązywania problemów taktycznych oraz sprawnego podejmowania decyzji i wydawania rozkazów.

***

1. Warszawska Brygada Pancerna czyli pancerne kły Żelaznej Dywizji jest częścią 18. Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka, w której oprócz warszawskich pancerniaków siłę stanowią żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. 1. Warszawska Brygada Pancerna jest oddziałem z garnizonami położonymi w Warszawie – Wesołej, Siedlcach oraz Białej Podlaskiej. Zasadniczym sprzętem brygady są czołgi Leopard 2PL, 2A5 i 2A4.

­

(info i fot. 1WBP)


Zobacz też:

Solidarni z Ukrainą. Zbiórka dla organizacji humanitarnych

Solidarni z Ukrainą. Zbiórka dla organizacji humanitarnych


LubieHrubie na YouTube