Czołowe zderzenie ciężarówek. Nie żyje kierowca jednej z nich

Wczoraj około godz. 19:45 na krajowej 19-ce w miejscowości Żakowola Radzyńska doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo zderzył się z ciężarowym renault. W wyniku wypadku śmierć poniósł 58-letni kierowca renault.

Reklamy


Do wypadku doszło wczoraj około godz. 19:45 na K-19 w miejscowości Żakowola Radzyńska w powiecie radzyńskim.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciężarowym volvo, 46-letni mieszkaniec woj. podkarpackiego doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym marki Renault. Auto 46-latka na prostym odcinku drogi zjechało na przeciwległy pas ruchu zderzając się z jadącym z przeciwka renault.

Drugim pojazdem kierował 58-letni obywatel Węgier. Aby wydobyć go z uszkodzonego pojazdu niezbędne było użycie specjalistycznego sprzętu. 58-latek przewieziony został do szpitala, gdzie pomimo prowadzonej reanimacji zmarł.

Kierujący volvo mężczyzna był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

W wyniku wypadku droga krajowa zablokowana była przez kilka godzin, a ruch odbywał się wyznaczonymi przez policjantów objazdami. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.


źródło i fot. KWP Lublin