Czołowe zderzenie osobówki z tirem. Trzy osoby przewiezione do szpitala

Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala po wypadku, do którego doszło w piątek w Wólce Wieprzeckiej, w powiecie zamojskim.

Reklamy

 

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek w miejscowości Wólka Wieprzecka, gdzie zderzyły się dwa pojazdy, osobowy i ciężarowy.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 66-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec, kierując pojazdem marki Renault, wpadł w poślizg i zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzając w jadący z przeciwka samochód ciężarowy marki Scania.

Następnie pojazd obrócił się i tyłem uderzył w ogrodzenie posesji.

Prawdopodobną przyczyną utraty panowania nad autem przez kierującego osobówką była nadmierna prędkość oraz styl jazdy, niedostosowane do panujących na drodze warunków.

Z obrażeniami ciała do szpitala zostali przewiezieni kierowca i pasażerowie samochodu osobowego.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że zarówno 66-letni kierowca pojazdu marki Renault, jak i 37-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego, kierujący samochodem ciężarowym – byli trzeźwi.

Droga powiatowa, w miejscu gdzie doszło do wypadku, była zablokowana, zorganizowano objazdy. Pracowali tam policjanci, strażacy, funkcjonariusze ITD oraz pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych.

Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci.

 

źródło i fot. KMP Zamość