21 września 2023

Czołowe zderzenie Renault z ciężarówką. Na miejscu zginął 87-letni kierowca osobówki

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło wczoraj w miejscowości Spławy koło Kraśnika. Na drodze krajowej nr 74 kierujący samochodem osobowym zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia kierujący osobowym Renault poniósł śmierć na miejscu.

Reklamy

 

Wczoraj tuż po godzinie 14.00 dyżurny policji w Kraśniku został powiadomiony o wypadku drogowym w miejscowości Spławy koło Kraśnika. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki.

Na miejsce zdarzenia udały się wszystkie służby ratownicze. Jak się okazało, zdarzenie miało śmiertelny skutek. W rozbitym osobowym samochodzie śmierć poniósł kierujący 87-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Trzydnik Duży.

Reklamy

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca osobowego Renaulta, z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka ciężarowym Iveco. Kierowca ciężarówki w ostatnim momencie usiłował uniknąć zderzenia, lecz osobówka silnie uderzyła w lewą stronę kabiny samochodu.

Oba rozbite pojazdy zjechały do przeciwległych rowów. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Kraśnika zabezpieczyli miejsce wypadku i zorganizowali objazdy zamkniętego w wyniku zdarzenia odcinka drogi.

Reklamy

 

źródło i fot. KPP Kraśnik