Czumów: I Integracyjne Święto Kobiet

Sobotnie popołudnie to idealny czas na spotkania w miłym gronie, dlatego kobiety z sołectwa Czumów dnia 9.03.2013 r. miały okazję do świętowania i wspólnej integracji przy okazji obchodzonego dzień wcześniej Dnia Kobiet.

Reklamy

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich, Radę Sołecką oraz przy pomocy zaangażowanych mężczyzn z naszej miejscowości.

Na ten specjalny dzień dzieci uczęszczające do Świetlicy pod okiem Agnieszki Kaczor przygotowały występ artystyczny (przedstawienie) oraz własną choreografię do tańca – instruktorem była 12 letnia Karolina Kulczyńska.

Nie ma wątpliwości co do tego, że najpopularniejszym podarunkiem z okazji Dnia Kobiet są oczywiście kwiaty. Nie ma chyba kobiety, która nie lubiłaby być obdarowywana kwiatami. Dlatego też Sołtys Ireneusz Jezierski przywitał przybyłe mieszkanki wiosennymi tulipanami oraz serdecznymi życzeniami z okazji. Było również wiele wspomnień – Agnieszka Kaczor Przewodnicząca KGW przypominała historię Koła Gospodyń w Czumowie, którego zawiązanie datuje się na lata 80. Zaznaczyła, że od początku istnienia w szeregach KGW aktywnie działały takie Panie jak: Elżbieta Jaworska, Marianna Grzyb, Stanisława Kaniewska, Celina Ciesielczuk oraz Marzanna Klimczak. 28 grudnia 2012 roku po krótkiej przerwie w funkcjonowaniu nastąpiła reaktywacja KGW Czumów, a obecnie koło liczy 15 członkiń i stale przyjmuje i zaprasza wszystkie aktywne mieszkanki do działania.

Na zakończenie części oficjalnej zaprosiliśmy do słodkiego poczęstunku, który był połączony z degustacja innych potraw przyniesionych przez mieszkanki sołectwa.

Cała imprezę przewodziła nam myśl, którą organizatorzy przywitali zaproszone kobiety:„Życie jest jak ocean bo dostosowuje się do twoich myśli i decyzji.
Jeśli nie robisz nic, życie też milczy. Jeśli masz odwagę zmienić coś na lepsze, życie natychmiast podsuwa Ci dodatkowe rozwiązania. Odważ się!”

I Integracyjne Święto Kobiet było sukcesem organizatorów i planujemy takie działania w przyszłości

 

 

Tekst: Aneta Hołuj

Zdjęcia: KGW Czumów