Czworonożni funkcjonariusze w akcji

W nocy z 15 na 16 listopada funkcjonariusze Referatów Realizacji w Dorohusku i Hrubieszowie Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej przeprowadzili wspólne działania kontrolne na Drogowym Przejściu Granicznym w Dorohusku.

Reklamy

 

Mobilni wykorzystali w akcji psy służbowe przeszkolone do wykrywania wyrobów tytoniowych: labradory Ajrona, Kiarę i Zorę oraz owczarki niemieckie Igę i Korę. Niezawodni pogromcy „lewych” wyrobów akcyzowych mieli swój niebagatelny udział w ilości ujawnionych, nielegalnych papierosów. W trakcie nocnej akcji wykryto łącznie 3633 paczki papierosów bez znaków polskiej akcyzy o wartości rynkowej ponad 49,4 tys. zł.

Najwięcej z nich próbował przemycić kierowca samochodu ciężarowego na polskich numerach rejestracyjnych. Ukrył on 2328 paczek papierosów w podłodze kabiny pojazdu. 28-letni obywatel Polski przyznał się do próby przemytu, dobrowolnie poddał się odpowiedzialności i na poczet kary wpłacił grzywnę w kwocie 50 tys. zł.

W trakcie prowadzonych czynności służbowych funkcjonariusze ujawnili również 7,1 kg nieobrobionego bursztynu o wartości 42,6 tys. zł. Kontrabanda była ukryta w przerobionej komorze silnika samochodu osobowego na polskich numerach rejestracyjnych. Właścicielem przemycanego towaru okazał się 27-letni Ukrainiec. Jak zeznał „…bursztyn znalazł w lesie podczas zbierania grzybów….”. Sprawę pechowego grzybiarza prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

 

źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie