Dary z gminy Mircze

Mircze – Wilków

Reklamy

Ochotnicza Straż Pożarna w Mirczu w dniu 4 sierpnia 2010 roku przekazała na ręce radnego Pana Grzegorza Czapli i Pani Sołtys Anny Śliwy z miejscowości Majdany w gminie Wilków dary dla powodzian w postaci kołder, pościeli, artykułów spożywczych i słodyczy.

Dary zostały zakupione z dobrowolnych wpłat członków OSP na łączną kwotę 5.063,42zł.

Reklamy

Wcześniej, w niedzielę 25 lipca dary dla powodzian w postaci artykułów spożywczych oraz środków czystości dotarły do miejscowości Kąty w Gminie Wilków. Dary, które przekazano na ręce Pani Sołtys tejże wsi, trafiły do najbardziej potrzebujących. Organizatorami zbiórki byli mieszkańcy oraz Ochotnicza Straż Pożarna z miejscowości Stara Wieś – Gmina Mircze.

Z przeprowadzonej zbiórki pieniężnej w efekcie uzbierano 1 505 zł. Do darów dołączył także dochód z imprezy tanecznej w kwocie 900 zł, zorganizowanej na rzecz powodzian przez Ochotniczą Straż Pożarną. W sumie za wspólnie uzbieraną kwotę 2 405 zł zakupiono 3 pralki automatyczne. Do akcji pomoc powodzianom włączył się także już po raz drugi Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mirczu. Transport do Gminy Wilków zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Wsi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za okazaną pomoc!

***

Info:
UG w Mirczu