Delegacja z Policji Federalnej Niemiec w NOSG

W Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej gościł delegacja kierownictwa Policji Federalnej Niemiec z Bad Bramstedt oraz Berlina.

Reklamy

W dniach 18 – 20 września br., w  Placówkach Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Terespolu, Białej Podlaskiej oraz Janowie Podlaskim, odbyła się wizyta studyjna Dyrekcji Policji Federalnej Niemiec z Bad Bramstedt oraz Berlina.

Delegacji, której przewodniczyli Prezydenci Joachim Franklin i Thomas Striethörster, towarzyszyli z ramienia Straży Granicznej: gen. bryg. SG Jarosław Frączyk – Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z zastępcą płk SG Jackiem Gartmanem oraz płk SG Andrzej Kamiński – Komendant Nadodrzańskiego Oddziału SG.

Reklamy

Celem wizyty było zapoznanie się z modelem i zasadami kontroli ruchu granicznego i ochrony granicy zewnętrznej UE. Goście mieli okazję zobaczyć jak w praktyce wygląda ochrona granicy oraz odprawa podróżnych w przejściu granicznym. Zaprezentowany został również sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w ich codziennej służbie.


Źródło i fot: NOSG