Dni Dobrosąsiedztwa nie na wyspie

Zaplanowane na najbliższą niedzielę 14 sierpnia Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Granica 835 Kordon Kryłów – Krecziv odbędą się w innym miejscu niż to pierwotnie planowano.

Reklamy

„W związku z wysokim poziomem wody na Bugu, częściowym zalaniem wyspy w Kryłowie i terenów po stronie ukraińskiej, przenosimy imprezę z wyspy na ląd” – informuje wójt Gminy Mircze Lech Szopiński. Lech Szopiński zapewnił, że impreza nie jest zagrożona, ale ze względów bezpieczeństwa, zmienia się tylko miejsce, natomiast program powinien zostać zrealizowany w całości.

Reklamy

To samo dotyczy imprez, zaplanowanych w ramach Festiwalu Kultury Antycznej „Gotania”, które będą towarzyszyć dniom dobrosąsiedztwa.

Do Kryłowa mają zjechać m.in. gockie grupy rekonstrukcyjne, które w specjalnym obozie będą prezentować obrzędy z życia Gotów. W programie festiwalu są też: pokazy walk i jazdy konnej, archeologii eksperymentalnej oraz sztuki artystycznej LandArt.

Wydarzenia artystyczne i prezentacje historyczne uzupełnią degustacje tradycyjnych wyrobów kulinarnych, prezentacje regionalnej twórczości oraz występy zespołów wokalnych, instrumentalnych i tanecznych. Gwiazdami tegorocznej imprezy będą: zespół Lady Pank i ukraińska grupa Ot Vinta.

***

Źródło:
(fot.arch.UG Mircze)