Dni Otwarte Akademii Zamojskiej (ZDJĘCIA)

To były trzy dni, które przyniosły tegorocznym maturzystom dużo wiedzy o kierunkach studiów, oferowanych przez Akademię Zamojską, jak również trzy dni dobrej i pouczającej zabawy. W dniach 23-25 marca 2022 r. odbyły się Dni Otwarte AZ.

Reklamy

23 marca maturzyści zwiedzali Instytut Humanistyczno-Medyczny AZ przy ul. Hrubieszowskiej 24. Mogli oni dowiedzieć się, jakie możliwości pracy daje ukończenie studiów na kierunkach: filologia angielska, pedagogika oraz pielęgniarstwo. Dni Otwarte były okazją by porozmawiać z wykładowcami i studentami tych kierunków i dowiedzieć się, jak wyglądają studia, zajęcia oraz praktyki zawodowe. Ponadto Uczelnia zaprezentowała kandydatom na studia bogato wyposażone pracownie umiejętności pielęgniarskich, laboratoria językowe, pracownie pedagogiczne oraz bibliotekę akademicką. Przyszli studenci mogli zapoznać się także z aparaturą i wyposażeniem Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej oraz fantomami i trenażerami, na których ćwiczą przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze.

24 marca Uczelnia zaprosiła kandydatów do Instytutu Społeczno-Ekonomicznego przy ul. Zamoyskiego 64. Tutaj maturzyści zapoznawali się z warunkami studiów na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość oraz turystyka i rekreacja. Studenci i wykładowcy opowiadali kandydatom o tym, jak wygląda kształcenie na poszczególnych kierunkach. Chętni mogli spróbować swoich sił na symulatorze strzelnicy laserowej, poznać programy do obsługi księgowości albo poznać różne formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Sporą atrakcją było spotkanie i prezentacja pojazdów oraz sprzętu, jakim dysponują żołnierze amerykańskiej 82. Dywizji Powietrznodesantowej. Żołnierze USA opowiedzieli na spotkaniu w auli Instytutu Społeczno-Ekonomicznego o  swojej historii, współpracy z Wojskiem Polskim oraz wrażeniach z obecności w Zamościu i jego okolicach.

Reklamy

25 marca w budynku przy ul. Szczebrzeskiej 31 studenci i wykładowcy z Instytutu Techniczno-Informatycznego AZ zaprezentowali uczniom zalety i możliwości, jakie dają studia na kierunkach: informatyka, logistyka oraz mechanika i budowa maszyn. Maturzyści zwiedzali pracownie informatyczne, a także laboratoria Centrum Badań i Transferu Technologii AZ. Chętni mogli spróbować rozwiązać teoretyczne testy na prawo jazdy, zobaczyć, jak programuje się obrabiarki sterowane numerycznie, a także poznać sprzęt, jakim dokonuje się diagnostyki samochodów. Sporym zainteresowaniem cieszyło się również spotkanie z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Zamościu, podczas którego poruszano takie kwestie jak: najczęstsze przewinienia popełniane przez kierowców, albo wysokość mandatów karnych. Ponadto uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć samochody, które zaprezentowała firma Auto Project, zajmująca się tuningiem aut.

Przypomnijmy, że Akademia Zamojska planuje w tym roku uruchomienie nowych kierunków studiów – finanse i rachunkowość (II stopnia magisterskie), pedagogika (II stopnia magisterskie) położnictwo (I stopnia, II stopnia, pomostowe), prawo (jednolite magisterskie), ratownictwo medyczne (I  stopnia), rynek sztuki i zarządzanie w kulturze (I i II stopnia).

­

(info i fot. AZ)


Zobacz też:

„Proszę o pomoc, zaginął mój kogut!” – niecodzienna interwencja

„Proszę o pomoc, zaginął mój kogut!” – niecodzienna interwencja

LubieHrubie na Twitterze