Do przemytu papierosów użył… wędki

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny udaremnili próbę przemytu nielegalnych papierosów przez Bug. Tym razem przemytnik próbował przeciągnąć kontrabandę z terytorium Ukrainy do Polski za pomocą wędki.

Reklamy

 

9 marca 2019 r., funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Dorohusku, podczas realizacji czynności służbowych w pobliżu granicy państwowej, przystąpili do kontroli 57 – letniego obywatela Polski.

Mężczyzna, który przebywał nad rzeką graniczną Bug, zgłosił wcześniej swój planowany w tym miejscu pobyt w związku z połowem ryb. Okazało się jednak, iż powód jego obecność w pobliżu granicy państwowej, był zupełnie inny. Mieszkaniec gminy Dorohusk, wykorzystywał bowiem swoją wędkę do przeciągania z terytorium Ukrainy do Polski nielegalnych papierosów.

Kontrabanda, która była mocowana do żyłki po ukraińskiej stronie granicy, była następnie przeciągana przez rzekę Bug do Polski. Mężczyzna, na widok funkcjonariuszy, próbował pozbyć się „swojej zdobyczy”, wyrzucając pudełka z papierosami do rzeki. Towar pozostał jednak zabezpieczony przez służby graniczne Ukrainy. W pudełkach, które znalazły się w wodzie zabezpieczono 300 paczek papierosów o wartości ponad 4 tys. zł.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo skarbowe.

 

tekst i fot.: NOSG