Dołhobyczów: Drugie spotkanie Partnerstwa Bibliotek

Warsztaty partnerstwa bibliotek w ramach grantu „Podaj dalej” są już na półmetku. 30 kwietnia bibliotekarze z Mircza, Suśca, Dołhobyczowa i Kraśniczyna, mieli okazję spotkać się w dołhobyczowskiej bibliotece i podjąć temat „Biblioteka – centrum życia lokalnego środowiska”.

Reklamy

Na warsztaty przybyli także: Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie – Bogumiła Dragan-Szkodzińska, Jolanta Janiec z Miejskiej Biblioteki Publiczbej w Hrubieszowie oraz  wójt gminy Dołhobyczów – Józef Demendecki. 
W trakcie spotkania poznaliśmy szeroką ofertę biblioteki w Dołhobyczowie oraz świetną dobrą praktykę współpracy biblioteki w Przewodowie z tamtejszym stowarzyszeniem. Uczestnicy warsztatu dowiedzieli się jak organizować wolontariat 
w bibliotece oraz jakie korzyści może w związku z tym otrzymać biblioteka i sami wolontariusze. Podjęliśmy także bardzo ważny temat partycypacji pod kątem szans i zagrożeń dla bibliotek. Przez tą kwestię przeprowadziła wszystkich prowadząca drugą część spotkania – Jolanta Janiec z MBP Hrubieszów. 
Cały warsztat i tematy okazały się bardzo pojemnym zasobem do ożywionej dyskusji. 
Kolejne spotkanie naszego partnerstwa bibliotek już 22 maja w Kraśniczynie.
Serdecznie dziękujemy koleżankom z biblioteki w Dołhobyczowie, za świetną prezentację swoich bibliotek oraz za miłą atmosferę.

zobacz zdjęcia>>>


Źródło i fot. GOK Mircze