Dom Weselny Rusałka z Horodła wyróżniony

Dom Weselny Rusałka z Horodła został wyróżniony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umieszczeniem w „Katalogu dobrych praktyk beneficjentów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013”.

Reklamy

W tegorocznej edycji katalogu umieszczono przykłady projektów, których realizacja została zakończona w 2011 roku. Katalog jest wskazówką, jak dobrze zaplanować i zrealizować projekt z wykorzystaniem pomocy finansowej udzielanej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Można się z niego dowiedzieć, jakie projekty i inicjatywy zyskują wsparcie finansowe.

Rok 2011 w realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich był rokiem rekordowym. Wypłacono rolnikom blisko 10 miliardów złotych – najwięcej w historii realizacji Programu. Stawia to Polskę w pozycji lidera całej Unii Europejskiej. W Niemczech, które są na drugim miejscu w UE, wypłacono o 2,8 miliarda zł mniej, a we Francji wypłaty były niższe o prawie 4 miliardy zł.

Do końca września 2012 roku, beneficjenci Programu otrzymali już przeszło 38 mld złotych. Z roku na rok absorbują oni coraz więcej pieniędzy, które wydają na modernizację swoich gospodarstw, podniesienie ich konkurencyjności czy też rozwijanie pozarolniczej działalności gospodarczej.

Środki z PROW 2007 – 2013 wypłacane będą do 2015 r. W budżecie Programu zostało jeszcze do rozdysponowania prawie 10 miliardów złotych. Jest więc jeszcze szansa, by polscy rolnicy i przedsiębiorcy skorzystali z unijnej pomocy.

 

Dom Weselny Rusałka w Horodle znalazl się w Katalogu w rozdziale „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” ze swoim projektem „Otwarcie restauracj i i domu weselnego”.

Firma specjalizuje się w organizacji wesel, bankietów, konferencji, szkoleń firmowych oraz imprez okolicznościowych. Obiekt posiada klimatyzowaną salę na około 200 osób, zadaszony taras, wyodrębnione miejsce na grill i ognisko, a także ogród z fontanną. Restauracja zapewnia weselne menu oraz dodatkowe kulinarne atrakcje, takie jak stół wiejskich specjałów oraz tort weselny. Na życzenie gości beneficjent organizuje przejażdżki bryczką.


Opis projektu

W ramach zrealizowanego projektu wykonano modernizację budynku, w którym obecnie mieści się dom weselny i restauracja. Przeprowadzony został generalny remont elewacji, oraz podniesiono poziom wykończenia wnętrza budynku. W ramach adaptacji otoczenia urządzono ogród z fontanną, wykonano stylizowany na XIX wiek podjazd oraz przygotowano miejsce na grill i ognisko.

 

WARTOŚĆ CAŁKOWITA PROJEKTU: 877 986,00 PLN
DOFINANSOWANIE W RAMACH PROW 2007-2013: 300 000,00 PLN, W TYM ŚRODKI EFRROW: 225 000,00 PLN