Dominacja mireckich OSP

Absolutnym pogromem rywali przez strażaków z gminy Mircze zakończyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Powiatu Hrubieszowskiego. Mireckie drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych zdominowały rywalizację we wszystkich kategoriach.

Reklamy

W dniu 26 czerwca 2011 r., na stadionie sportowym przy Zespole Szkół w Turkowicach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

W zawodach startowały drużyny reprezentujące gminy naszego powiatu w czterech kategoriach tj. drużyny kobiece, seniorzy, oraz młodzieżowe drużyny dziewcząt i chłopców.

Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie a sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Dariusz Jakubiak.

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:
– Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami.
– Ćwiczenia bojowe.

Drużyny z Gminy Mircze pokazały się z jak najlepszej strony i zdominowały zawody. W trzech kategoriach nie dały szans przeciwnikom z innych gmin i zajęły następujące miejsca:

Drużyny Kobiece
– I miejsce OSP Stara Wieś;
– II miejsce OSP Mołożów

Drużyny Seniorskie
– I miejsce OSP Stara Wieś.
– II miejsce OSP Mołożów

Młodzieżowe Drużyny Chłopców
– I miejsce MDP Stara Wieś
– II miejsce MDP Mołożów

Młodzieżowe Drużyny Dziewcząt
– III miejsce MDP Mołożów

Na szczególne wyrazy uznania zasługuje jednostka OSP Stara Wieś, która do zawodów wystawiła trzy drużyny i wszystkie zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które wręczyli druh Józef Kuropatwa – Starosta Hrubieszowski, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP w Hrubieszowie oraz mł. bryg. mgr inż. Piotr Kierepka – Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie. Oprócz dyplomów i pucharów członkowie drużyn otrzymali także nagrody rzeczowe. Sędzią głównym zawodów był młodszy brygadier Dariusz Jakubiak.

Wśród zgromadzonych kibiców dało słyszeć się głosy, iż wyniki zawodów gminnych w Gminie Mircze można bez obawy przyjąć jako wyniki zawodów powiatowych.

Cieszą ogromnie sukcesy i niebywała sprawność bojowa jednostek OSP. Sukcesy, jakie osiągają strażacy ochotnicy, to efekt wielu godzin ciężkich treningów. Tym bardziej gratulujemy, dziękujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

Zdjęcia »

***

Info i foto:
UG Mircze