28 września 2023

Dostawczy Fiat najechał na autobus. Jedna osoba nie żyje, dziewięć rannych

Wczoraj po godzinie 6:00 w miejscowości Olchowiec w powiecie krasnostawskim samochód dostawczy marki Fiat najechał na tył stojącego na przystanku autobusu. Na miejscu śmierć poniósł 21-letni pasażer dostawczaka, a jego kierowca został przewieziony do szpitala. Trafiło tam również ośmioro pasażerów autobusu.

Reklamy

 

W czwartek po godzinie 6:00 w miejscowości Olchowiec, w gminie Żółkiewka doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na tył stojącego na przystanku autobusu najechał samochód dostawczy marki Fiat.

Do zdarzenia doszło w momencie, gdy do autobusu wsiadali pasażerowie. Siła uderzenia była tak silna, że autobus został wyrzucony z drogi.

Reklamy

Dostawczym Fiatem podróżowało dwie osoby. Kierujący 56-letni mieszkaniec gm. Kolbuszowa z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Niestety, pomimo akcji ratowniczej, życia podróżującego z nim 21-letniego pasażera, nie udało się uratować.

Do szpitala przewiezionych zostało czworo pasażerów podróżujących autobusem. Niedługo po zdarzeniu z urazami zgłosiły się kolejne osoby.

Reklamy

Kierowca autobusu, 50-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw był trzeźwy. Od kierującego Fiatem została pobrana krew do badań.

Policjanci wraz z prokuratorem wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

 

źródło i fot. KPP Krasnystaw