Dotarli do Polski ukryci w naczepie tira

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch nielegalnych imigrantów z Afganistanu, którzy dotarli do Polski ukryci w naczepie tira.

Reklamy

3 października br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu, zatrzymali i wylegitymowali w miejscowości Dobryń Duży dwóch młodych mężczyzn. Poruszali się oni pieszo wzdłuż oczekujących na odprawę graniczną i celną samochodów ciężarowych.

Okazało się, że to obywatele Afganistanu, którzy dotarli do naszego kraju ukryci w naczepie tira.  W ten sposób, bez dokumentów, podróżowali oni z Serbii tzw. szlakiem bałkańskim.

Krajem docelowym ich wyprawy miała być Francja, jednak ku ich zaskoczeniu znaleźli się w pobliżu granicy z Białorusią.  Po przebadaniu ich przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, nielegalni migranci zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych SG.

Ustalono, że zatrzymani to mężczyzna w wieku powyżej 18 lat oraz nieletni nastolatek. W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Zgodnie z decyzją sądu, osoba pełnoletnia trafiła do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców, zaś nastolatek został umieszczony w placówce opiekuńczo – wychowawczej.


fot. NOSG