Dożynki Parafialno-Gminne gminy Trzeszczany

W dniu 28 sierpnia 2011 roku w Nieledwi odbędą się Dożynki Parafialno-Gminne gminy Trzeszczany. Początek święta o godz. 10:30 przy kościele w Nieledwi. Starostami dożynek są Pani Patrycja Weremij i pan Robert Nieradko – obydwoje z Nieledwi.

Reklamy

PROGRAM UROCZYSTOŚCI DOŻYNKOWYCH

Reklamy

10:30 – zbiórka delegacji wieńcowych przy kościele w Nieledwi
11:00 – Msza Święta Dziękczynna za udane plony

Po Mszy Świętej:
– przemarsz korowodu dożynkowego na stadion sportowy
– prezentacja wieńców dożynkowych
– konkurs na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”
– konkurs stoisk promujących sołectwa
– wystawa płodów rolnych – stoisko Zespołu Doradztwa Rolniczego
– występy artystyczne: koncert orkiestry dętej i kapeli ludowej z Grabowca, występ zespołu KGW z Nieledwi, Szczebrzeska Kapela Podwórkowa
– stoiska konsumpcyjne
– atrakcje dla dzieci i dorosłych
– dyskoteka w stylu folk na powietrzu (w godz. 19:00 – 21:30)
– teatr ognia UTOPIA z Zamościa (godz. 21:30)

Zakończenie imprezy dożynkowej – godz. 22:00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Starostami Dożynek Parafialno-Gminnych w Nieledwi są Pani Patrycja Weremij i pan Robert Nieradko.

Pani Patrycja Weremij mieszka w Nieledwi i prowadzi wraz z mężem 27-hektarowe gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli w obsadzie 70 szt. trzody chlewnej i produkcji roślinnej. Spośród upraw 30% areału stanowi pszenica ozima, 30% – jęczmień jary i ozimy, 20% – groch i peluszka, 10% – rzepak, 10% – pszenżyto ozime. Średni plon uzyskiwany z 1 ha zbóż to 5-6 ton.

Pani Patrycja jest zadowolona ze swojej pracy, czuje się niezależna i odpowiedzialna za swoje działania. Dalszą przyszłość wiąże również z rolnictwem – zamierzają powiększenie areału i rozwój parku maszynowego.

Pani Patrycja interesuje się literaturą – lubi czytać książki. Państwo Weremijowie mają 2 dzieci w wieku 9 i 5 lat.

Pan Robert Nieradko mieszka w Nieledwi i prowadzi wraz z żoną 30-hektarowe gospodarstwo rolne, z czego 40% stanowią zboża, 40% rzepak, 10% buraki i 10% jęczmień. Średni plon z 1 ha to 6 ton zboża i ok. 4 tony rzepaku. Gospodarstwo obejmuje również hodowlę bydła opasowego – w chwili obecnej to 20 szt. byków. W przyszłości Pan Robert planuje powiększenie hodowli i areału oraz modernizację budynków.

Pan Starosta korzysta z kredytu preferencyjnego „Młody rolnik”, w ramach którego zakupił sprzęt rolniczy: ciągnik, agregat ścierniskowy, agregat siewny 3m, i pług 5-skibowy.

Pan Robert lubi swoją pracę, czyta dużo publikacji na temat rolnictwa, jest otwarty na wszelkie nowości i stosuje nowoczesną gospodarkę. Swoją przyszłość jak najbardziej wiąże z rolnictwem.

Zainteresowania to muzyka – grał nawet kiedyś w zespole. Państwo Nieradkowie mają dwoje dzieci w wieku 12 i 13 lat.