Dożynki Parafialno – Gminne w Kopyłowie

W dniu 31.08.2008 r. odbyły się Dożynki Parafialno – Gminne w Kopyłowie. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza Święta celebrowana przez ks. kan. Henryka Krukowskiego proboszcza parafii rzymsko – katolickiej w Horodle.

Reklamy

Następnie korowód dożynkowy wraz z orkiestrą dętą z Zamościa przeszedł na boisko miejscowej Szkoły Podstawowej, na którym starostowie dożynek Pani Małgorzata Bogucka z Rogalina i Pan Krzysztof Żywiec z Kopyłowa przekazali chleb dożynkowy gospodarzowi dożynek Panu Krzysztofowi Bożkowi – Wójtowi Gminy Horodło.

Do konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy przystąpiło 10 sołectw.

Komisja konkursowa przyznała:
I nagrodę dla miejscowości Rogalin
II nagrodę dla miejscowości Poraj
III nagrodę dla miejscowości Kopyłów
Nagroda specjalna Wójta Gminy Horodło i Rady Gminy Horodło przypadła wieńcowi dożynkowemu z miejscowości Zosin, podziękowania zaś miejscowościom: Liski Horodelskie, Horodło, Hrebenne, Łuszków, Matcze, Bereżnica.

Całości imprezy towarzyszyły koncerty: Orkiestry Dętej z Zamościa, dziecięcych i młodzieżowych zespołów wokalnych z GOK Horodło, Kapeli “Sutki“ z Hrubieszowa, Jurija Litwiniuka i Kasi Ławreniuk z Łucka, kapeli “Horodlacy” z Horodła, recytacje wierszy uczniów SP z Kopyłowa, wystawa sprzętu rolniczego i płodów rolnych zorganizowana przez Powiatowy Zespół Doradców z Hrubieszowa.

zobacz zdjęcia >>