Dusiły, gryzły i ciągnęły za włosy. Matka z córką odpowiedzą za usiłowanie rozboju

Za usiłowanie rozboju odpowie 37-letnia kobieta oraz jej 18-letnia córka. Obie weszły do domu 77-latki i jej 73-letniego znajomego, a następnie zażądały wydania pieniędzy. Kiedy spotkały się z odmową, dusiły, gryzły i ciągnęły za włosy swoje ofiary. Jak się okazało doskonale je znały, ponieważ wcześniej zajmowały się gospodarstwem pomagając 70-latkom.

Reklamy


Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15.00 w jednym z domów w gminie Bełżyce. Na posesję wtargnęły dwie kobiety, wybiły szybę w domu i zaatakowały 77-latkę i jej 73 letniego konkubenta. Zażądały wydania pieniędzy, a następnie zaczęły gryźć, szarpać, ciągnąć za włosy i dusić swoje ofiary. Jak się okazało obie znały pokrzywdzonych. Wcześniej zajmowały się gospodarstwem pomagając 70-latkom. Kobiety nie zdołały niczego ukraść. 77-latka powiadomiła policjantów.

Podczas penetracji terenu funkcjonariusze z komisariatu w Bełżycach zauważyli dwie kobiety odpowiadające rysopisom. Okazały się nimi dwie mieszkanki Bełżyc w wieku 37 i 18-lat. Obie były pijane 37-latka miała prawie 2 promile, a jej córka ponad promil alkoholu w organizmie. Jak wynika z ustaleń policjantów sprawczynie dokonały napadu ponieważ potrzebowały pieniędzy na alkohol. Kobiety trafiły do policyjnego aresztu. Za usiłowanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KWP Lublin