13 kwietnia 2024

Dwa nowe nieoznakowane radiowozy BMW w Zamościu i Tomaszowie (ZDJĘCIA)

Policjanci z Zamościa i Tomaszowa Lubelskiego otrzymali nowe, nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorem marki BMW 330 e xDrive z napędem hybrydowym.

W poniedziałek, przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, odbyło się spotkanie z udziałem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i Zastępcy Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Andrzeja Misztala, w czasie którego szef lubelskiego garnizonu Policji nadinspektor Artur Bielecki podziękował za ogromne wsparcie, jakie Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie otrzymuje od samorządów.

W 2021 roku, przy udziale samorządów lokalnych, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie zakupiła ogółem 26 pojazdów służbowych, w tym 11 pojazdów oznakowanych i 15 pojazdów nieoznakowanych. Dofinasowanie ze strony samorządów lokalnych wyniosło 1 433 376,76 złotych.

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie w tym roku została także doposażona w 8 rowerów elektrycznych marki Leader Fox Denver. Cztery z nich zostały zakupione dzięki środkom finansowym przekazanym przez Urząd Miasta Lublin w wysokości 32 tys. złotych. Pozostałe 4, również o wartości 32 tys. zł, zostały przekazane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, jako darowizna rzeczowa Województwa Lubelskiego.

Ponadto, dzięki dofinasowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie kwotą 200 tys. złotych, zakupiono 2 nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorem marki BMW 330 e xDrive z napędem hybrydowym. Auta wyposażone są w silnik o pojemności 1998 cm, moc 183,5 KM oraz silnik elektryczny o mocy 113 KM, napęd na obie osie 4×4 i automatyczną ośmiobiegową skrzynię biegów.

Podczas poniedziałkowego spotkania, odebrali je policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu i Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

­

(info i fot. KWP Lublin / młodszy aspirant Kamil Karbowniczek)


Zobacz też:

Mecz pucharowy Motor – Legia. Nie obyło się bez incydentów (ZDJĘCIA)

Mecz pucharowy Motor – Legia. Nie obyło się bez incydentów (ZDJĘCIA)