3 marca 2024

Dwa tragiczne wypadki koło Zamościa. Nie żyje 14-letnia dziewczyna i 45-letni mężczyzna – ZDJĘCIA

W miejscowości Miączyn Kolonia, pijany kierowca volkswagena potrącił przechodzącą przez jezdnię 14-latkę. Dziewczyna, w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala, gdzie niestety zmarła.

Reklamy

Wczoraj na terenie powiatu zamojskiego doszło do dwóch tragicznych wypadków drogowych.

Do pierwszego z nich doszło w miejscowości Miączyn Kolonia, przed godziną 13, na drodze powiatowej Miączyn – Grabowiec. Wezwani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem 33-letni mieszkaniec gminy Adamów, potrącił 14-letnią dziewczynę, która chwilę wcześniej wysiadła z busa i przechodziła przez jezdnię.

Reklamy

Świadkowie tragedii prowadzili akcję reanimacyjną do czasu przyjazdu karetki pogotowia. 14-latka w ciężkim stanie została przetransportowana śmigłowcem do Lublina. Niestety, zmarła w szpitalu.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 33-latek miał ponad 1,2 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna został zatrzymany.

Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowali policjanci, którzy wykonywali czynności dochodzeniowe pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłego z zakresu ruchu drogowego.

Droga była całkowicie zablokowana. Kierowcy, którzy w tym czasie podróżowali trasą Miączyn – Grabowiec korzystali z wyznaczonych objazdów.

***

Około godziny 16, w miejscowości Potok Senderki, doszło do kolejnego tragicznego wypadku.

Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce, wstępnie ustalili, że 45-letni mieszkaniec gminy Krasnobród, jadąc samochodem marki Volkswagen stracił panowanie nad autem, zjechał do przydrożnego rowu, po czym uderzył w ogrodzenie jednej z posesji i w drzewo. Kierowca, który wypadł z pojazdu, został przez niego przygnieciony.

Mężczyzna, w ciężkim stanie, został przetransportowany do szpitala, gdzie mimo udzielonej pomocy zmarł.


(info i fot. KMP Zamość)


Zobacz też:

Pijana matka dachowała. W aucie wiozła małe dzieci

Pijana matka dachowała. W aucie wiozła małe dzieci


LubieHrubie na Instagramie