15 lipca 2024

Dwa tragiczne wypadki na terenie powiatu zamojskiego. Jedna osoba nie żyje

Zamojscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, do których doszło minionej nocy. W miejscowości Gorajec Zastawie 32-latek wjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. W Jatutowie – pijany kierowca, przewożąc trójkę pasażerów, zjechał z drogi, uderzył w słup i dachował. W wypadku śmierć poniósł 30-letni mieszkaniec gminy Zamość.

Reklamy

 

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 23.00 w miejscowości Gorajec Zastawie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem Skodą 32-letni mieszkaniec gminy Goraj, na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, a następnie uderzył w betonowy przepust.

Reklamy

Po zderzeniu pojazd zapalił się. Przybyli na miejsce strażacy wydobyli kierowcę z pojazdu. Mężczyzna jechał sam. W stanie ciężkim, nieprzytomny zabrany został do szpitala. Policjanci pobrali od niego krew do badań na zawartość alkoholu.

 

***

Reklamy

Kilka minut później dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolejnym wypadku, do którego doszło w Jatutowie. Przyczyna tego zdarzenia to prawdopodobnie brawura i alkohol.

Z poczynionych przez policjantów ustaleń wynika, że do wypadku doszło na prostym odcinku drogi. Kierujący Audi 24-letni mieszkaniec gminy Zamość, przewożąc troje pasażerów, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę drogi, uderzył w słup oświetleniowy a następnie dachował.

Śmierć na miejscu poniósł 30-letni pasażer, mieszkaniec gminy Zamość. Dwójka pozostałych pasażerów: 20-letnia mieszkanka gminy Miączyn i 17-letni mieszkaniec gminy Zamość oraz 24-letni kierowca – przewiezieni zostali do szpitala. Przeprowadzone badanie pokazało, że kierowca pojazdu był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności obu zdarzeń i apelują o rozwagę i trzeźwość za kierownicą!

 

źródło i fot. KMP Zamość