2 grudnia 2023

Dwa wypadki na terenie powiatu zamojskiego

Dwa groźnie wypadki drogowe miały ostatnio miejsce na drogach powiatu zamojskiego. Pierwszy wydarzył się wczoraj przed godziną 21.00 w miejscowości Żdanow – zderzyły się dwa pojazdy. Do drugiego zdarzenia doszło po północy w miejscowości Hubale – nietrzeźwy kierujący najechał na leżącego na jezdni mężczyznę i uciekł z miejsca.

Reklamy

 

Wczoraj przed godziną 21.00 w miejscowości Żdanow doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 19-letnia kierująca toyotą podczas manewru skrętu w lewo nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierowcy seata.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, trafili do szpitala, najpoważniejsze obrażenia odniósł pasażer toyoty. Kobiecie zatrzymane zostało prawo jazdy.

Reklamy

Drugi wypadek miał miejsce ok. godz. 00.30 w miejscowości Hubale. Wstępnie policjanci ustalili, że 18-letni mężczyzna leżał na jezdni. Gdy zauważył to kierowca opla zatrzymał pojazd, aby udzielić mu pomocy. W tym czasie jadący z naprzeciwka samochód m-ki audi najechał na 18-latka, po czym nie zatrzymał się, żeby udzielić pomocy i odjechał z miejsca.

W wyniku penetracji pobliskiego terenu, w miejscowości Kolonia Hubale policjanci zatrzymali do kontroli samochód m-ki audi. Zarówno 23-letni kierujący jak i dwaj pasażerowie byli pod wpływem alkoholu.

Poszkodowany w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala, nietrzeźwi trafili do policyjnego aresztu. Za spowodowanie wypadku z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, w sytuacji gdy sprawca jest nietrzeźwy i uciekł z miejsca zdarzenia, kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.źródło i fot. KMP Zamość