Dwie osoby ranne, auta do kasacji. Mogło skończyć się tragicznie

Dwie osoby ranne i całkowicie uszkodzone samochody – to skutki groźnie wyglądającego wypadku, do jakiego doszło wczoraj pomiędzy Świdrami, a Świderkami, w powiecie łukowskim.

Reklamy

 

O ogromnym szczęściu mogą mówić uczestnicy zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj po godzinie 12.00 na drodze wojewódzkiej nr 808 w powiecie łukowskim.

Pierwsze informacje przekazane policjantom wskazywały na to, że kierujący samochodem marki Audi 19-latek z gminy Wojcieszków, zderzył się z Fiatem Seicento, którym kierował 46-letni łukowianin. Po zderzeniu się pojazdów, Audi zjechało z jezdni i kilkakrotnie „dachowało” na przydrożnym polu.

W wyniku wypadku obaj kierujący doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście były to niegroźne urazy, życiu i zdrowiu mężczyzn nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pracujący na miejscu policjanci z łukowskiej drogówki wstępnie ustalili, że w chwili zdarzenia kierujący Fiatem Seicento skręcał w drogę gruntową po lewej stronie jezdni i w tym momencie został uderzony przez wyprzedzający go samochód marki Audi.

Teraz prowadzący postępowanie ustalą szczegóły, okoliczności i przebieg zdarzenia. Funkcjonariusze sprawdzą między innymi, z jaką prędkością poruszał się samochód marki Audi, sprawdzą też, czy kierujący Fiatem Seicento sygnalizował manewr skrętu w lewo.


źródło i fot. KPP Łuków