8 grudnia 2023

Dwuletnia dziewczynka w szpitalu. Matka i jej konkubent w policyjnym areszcie

Policjanci z VII komisariatu w Lublinie zatrzymali 21-letnią matkę dziewczynki oraz jej 26-letniego konkubenta. Pracownice MOPS dowiedziały się o przemocy od osoby, która dostrzegła na twarzy dwuletniego dziecka obrażenia. W piątek policjanci weszli do mieszkania na terenie dzielnicy Czuby.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Policjanci zostali powiadomieni przez pracownicę MOPS o tym, że chcą dokonać kontroli w rodzinie, gdzie może dochodzić do znęcania się nad dzieckiem.

Pod wskazanym adresem na terenie dzielnicy Czuby w Lublinie policjanci wspólnie z pracownicami socjalnymi zauważyli u 2-letniej dziewczynki obrażenia ciała. Dziecko trafiło do szpitala, gdzie lekarze po zdiagnozowaniu obrażeń postanowili umieścić dziecko na oddziale szpitala.

Reklamy

Policjanci zatrzymali zarówno 21-letnią matkę, jak i 26-letniego konkubenta kobiety. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że matka pochodzi z województwa świętokrzyskiego. W lutym br. wprowadziła się z dzieckiem do mieszkania w Lublinie, gdzie zamieszkiwała z konkubentem. Po tym adresem nie było wcześniej żadnych interwencji Policji. W stosunku do rodziny nie była też prowadzona Niebieska Karta.

Podczas prowadzonych czynności część sąsiadów przyznała, że słyszała krzyki kierowane do dziecka oraz jego płacz. Pracownice MOPS dowiedziały się o przemocy od osoby, która dostrzegła na twarzy dziecka obrażenia.

Wszystkie okoliczności w tej sprawie są szczegółowo wyjaśniane pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin – Południe, która prowadzi śledztwo. Wczoraj matka dziecka została przez policjantów doprowadzona do prokuratury, dziś trafił tam też jej 26-letni konkubent.

 

***


Zwracamy się z apelem do wszystkich osób, które były lub są świadkami podobnych zdarzeń w swojej okolicy. Reagujmy i zgłaszajmy swoje spostrzeżenia policjantom lub pracownikom MOPS. Każda nawet anonimowa informacja zostanie sprawdzona. Jeżeli mamy wątpliwości skontaktujmy się z dzielnicowym, który zapozna się z sytuacją w rodzinie. Pamiętajmy! (cyt).„Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił”.


źródło i fot. KWP Lublin