Dyskusyjny Klub Filmowy w styczniu

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza na projekcje i spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W nowym roku zaproponujemy kolejny zestaw wybitnych filmów, często nagradzanych na festiwalach, które zadowolą największych koneserów.

Reklamy

Styczeń (4.01.) rozpoczniemy zaległą projekcją „Buddenbrooków” w reżyserii Heinricha Breloera. Film będący ekranizacją słynnej powieści Tomasza Manna, to historia świetności, a potem schyłku zamożnego kupieckiego rodu z Lubeki.

Wielbicieli kina francuskiego zapraszamy 11 stycznia na film „Chłopiec na rowerze”. Najnowsze dzieło braci Dardenne w czasie ostatniego festiwalu w Cannes otrzymało Grand Prix. Krytyka okrzyknęła Chłopca na rowerze „małym wielkim filmem”, najbardziej dojrzałym w dorobku belgijskiego duetu.

Reklamy

Hiszpańską zmysłowość i francuski humor zobaczymy 18 stycznia w filmie „Kobiety z 6. piętra”. Dzieło Philippe Le Guaya zostało bardzo dobrze przyjęte na tegorocznym Berlinale. Kobiety z 6. piętra to satyra na francuską klasę średnią, ale jednocześnie ciepły film o nieustannych próbach serdecznego zrozumienia człowieka przez człowieka.

W końcówce miesiąca (25.01.) przeniesiemy się w syberyjskie pejzaże. „Syberia, Monamour” to opowieść dziejąca się w środku syberyjskiej tajgi. Sława Ross w zapierającej dech w piersi sekwencji obrazów pokazuje, niemal biblijne, rozróżnienie dobra i zła, życie bez miłosierdzia. Tu żyje się na tyle, na ile pozwoli przyroda…

Projekcje i spotkania DKF w każdą środę o godz. 18.30.

Zapraszamy!