15 lipca 2024

Działo się w Lasku Czumowskim czyli Dzień Samorządu Terytorialnego i III Królewski Jarmark Nadbużański

Powitania gości i otwarcia Dnia Samorządu Terytorialnego a zarazem III Królewskiego Jarmarku Nadbużańskiego dokonał wójt gminy Hrubieszów Jan Mołodecki. Pierwszym punktem uroczystości było wręczenie statuetki konkursu „Czapki z głów”, organizowanego dla osób zasłużonych dla gminy Hrubieszów.

Reklamy

Dokonali tego: przewodniczący Rady Gminy Hrubieszów Janusz Jędrzejewski i wójt gminy Hrubieszów Jan Mołodecki. Do tego zaszczytnego tytułu nominowano pięć osób. Tegorocznym laureatem został, pośmiertnie, Andrzej Jasina z Metelina a statuetkę odebrała żona laureata Joanna Jasina. Pozostali nominowani to Krystyna Mazur z Kozodaw, Janina Mróz ze Stefankowic, Lucyna Opejda z Kułakowic Trzecich i Leszek Mizerski z Hrubieszowa.

Oprawę artystyczną tegorocznych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego zapewniły występy Zespołu Młodzieżowego „Sonus” i Zespołu Tanecznego „Wesoła Ferajna”, działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowcach. Na zakończenie wystąpił Zespół „Zieloni” z Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie.

Reklamy

Dla chętnych organizatorzy przygotowali blok rekreacyjny, w którym uczestnicy mogli wykazać się sprawnością fizyczną i nie tylko. Przeciąganie liny, rzut gumowcem do celu i podnoszenie ciężarka skupiło uwagę wielu widzów. W tym ostatnim najlepszym „ciężarowcem”, wśród kobiet okazała się Grażyna Ożóg z Czumowa zaś wśród mężczyzn Radosław Koń z Kosmowa.

Jak każdego roku w Lasku Czumowskim prezentowały się prawie wszystkie sołectwa i większość wiosek tematycznych, które powstają na terenie gminy. Byli m.in.: „Goci” z Masłomęcza, „Krasnale” ze Szpikołos, „Indianie” z Kułakowic Pierwszych i „Jaskiniowcy” z Cichobórza.

Reklamy

Stoisko promocyjne ukazywało, swoją wystawą, piękno Ziemi Hrubieszowskiej a stoisko Bibliotek Gminy Hrubieszów zachęcało do korzystania z usług swoich placówek.

Przez cały czas trwał, ogłoszony na początku imprezy, konkurs ”Smakuj i wygrywaj”.

Nagrodą był rower. Wystarczyło nabyć przynajmniej jeden Talon Konkursowy upoważniający do dokonania zaopatrzenia na stoiskach prezentujących się sołectw, aby wziąć udział w losowaniu nagrody. Szczęśliwcem, który „odjechał” z imprezy rowerem, okazała się Jolanta Kosakowska ze Stefankowic.

Dla wszystkich przygotowano grochówkę strażacką.

Organizatorem uroczystości był Wójt i Rada Gminy Hrubieszów.

 

Wójt Gminy Hrubieszów

(-) Jan Mołodecki