Dziekanów: Wakacje z biblioteką i świetlicą

Biblioteka Publiczna i Świetlica Wiejska w Dziekanowie z myślą o dzieciach spędzających wakacje w miejscu zamieszkania zorganizowały kilkudniowe zajęcia, które odbywały się w dniach 2-5 lipca 2013r.

Reklamy

Uczestnicy bardzo chętnie brali udział w grach i zabawach integracyjnych, konkurencjach sprawnościowych min. rzut do celu, zabawy z balonem, piłką, hula-hop i skakanką, picie napoju przez słomkę na czas, rozpoznawanie smaków. Wykonywały prace plastyczne o tematyce wakacyjnej oraz ilustrację do wierszy Juliana Tuwima.

Dzieci spotkały się przedstawicielką Gminnej Komisji do spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych panią Bronisławą Ziembą i z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji na temat uzależnień od narkotyków.

Dużą frajdą dla uczestników była sesja zdjęciowa przeprowadzona przez wolontariuszkę Angelikę Wysocką, której pasją jest fotografia i stylizacja. Wiele radości sprawiło dzieciom samodzielne pieczenie mufinek i gofrów oraz wspólna degustacja wypieków. Punktem kulminacyjnym zajęć wakacyjnych w tym roku był Wielki Piknik Rodzinny, który odbył się w niedzielę 7 lipca 2013r.

Zajęcia były finansowane przez GOK Wołajowice i Sołectwo Dziekanów.


Info i fot. GOK Wołajowice