25 września 2023

Dziel się Uśmiechem na Lubelszczyźnie

Ponad 8400 dzieci w województwie lubelskim dowiedziało się jak dbać o zdrowy uśmiech, dzięki programowi „Dziel się Uśmiechem”!

Reklamy

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań wyników szkolnych, ale także 8. edycji programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”. Kolejne dzieci z Lubelszczyzny poznały 4 kroki dla zdrowych i czystych zębów i będą mogły rozpocząć wakacje z zadbanymi uśmiechami!

***

Reklamy

Przez cały rok szkolny 8405 uczniów z 74 szkół podstawowych w klasach I-VI z woj. lubelskiego wzięło udział w wyjątkowych lekcjach poświęconych dbaniu o uśmiech. Inicjatywa „Dziel się Uśmiechem” prowadzona jest od 2013 roku przez Polski Czerwony Krzyż oraz firmę Mars Polska wraz z partnerami merytorycznymi – Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. W ramach działań edukacyjnych dzieci, poza poznaniem 4 kroków dla zdrowych i czystych zębów, dowiadywały się m.in. czym jest próchnica, skąd się bierze i jak jej zapobiegać oraz dlaczego warto żuć bezcukrową gumę.
Rok szkolny 2020/2021 był w dużej mierze okresem nauczania zdalnego, co stanowiło wyzwanie zarówno dla opiekunów, jak i dzieci. Pomimo pandemii i utrudnień z nią związanych, dzięki wielu nauczycielom z woj. lubelskiego i ich zaangażowaniu, udało się zrealizować program w tym regionie. W lubelskich szkołach podstawowych, które dołączyły do akcji, nauczyciele prowadzili cykl zajęć edukacyjnych, które odbywały się zarówno w klasach, jak i formie online.

Ubiegły rok nie był łatwy, jednak to nie zniechęciło nauczycieli i koordynatorów do pełnego zaangażowania w program i realizacji lekcji poświęconych higienie jamy ustnej. To właśnie te pozytywne reakcje na „Dziel się Uśmiechem” zachęcają nas od wielu lat do kontynuowania programu w kolejnych edycjach. Widzimy, że temat profilaktyki próchnicy jest cały czas aktualny i potrzebny. W tym roku w akcję zaangażowało się wielu koordynatorów PCK i szkół. To dzięki nim możemy mówić o sukcesie 8 edycji programu, za co im bardzo
dziękujemy – mówi Małgorzata Szukała, Kierownik działu promocji i pozyskiwania dochodów w Biurze Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Reklamy

Program w całości finansuje Mars Polska, co roku przekazując na jego realizację 1% ze sprzedaży gum Orbit w okresie od września do października.

Próchnica w Polsce dotyka ponad 80% dzieci w wieku szkolnym1. W Mars chcemy wywoływać uśmiech, stąd nasze wieloletnie zaangażowanie w program „Dziel się Uśmiechem” promujący prawidłową higienę jamy ustnej. Jako firma odpowiedzialna społecznie również w pandemii nie przestaliśmy realizować naszych działań edukacyjnych i dostosowaliśmy je do bieżącej sytuacji. Tegoroczne doświadczenia to dla nas wiedza na przyszłość, z której korzystamy przy planowaniu kolejnej edycji, do której już teraz zapraszamy – mówi Daria Kulińska, Dyrektorka ds. korporacyjnych Mars Polska.

Warto zapamiętać

W trosce o zdrowy uśmiech pomagają zadbać 4 kroki dla zdrowych i czystych zębów. Warto jest stosować na co dzień i nie zapominać o nich również podczas wakacji.

Dzielmy się Uśmiechem!

­

(info, grafika: PCK Lublin)


Zobacz też:

Kolejne ofiary wody na Lubelszczyźnie

Kolejne ofiary wody na Lubelszczyźnie


LubieHrubie na Instagramie