Dzielny emeryt – przestraszył bandytę, a później sam go namierzył

28-letni mężczyzna próbował napaść z nożem w ręku na 81-latka. Emeryt jednak, najpierw wystraszył przestępcę, a następnie poszedł do centrum miasta i sam go namierzył.

Reklamy

Do próby rozboju doszło w sobotę w Lublinie. Do idącego z zakupami 80-latka, podszedł młody mężczyzna i z nożem w ręku agresywnie zażądał pieniędzy. Emeryt nie stracił zimnej woli i ze spokojem oświadczył, że przecież są znajomymi. Te słowa zdezorientowały przestępcę, który uciekł.

Po zdarzeniu senior postanowił zanieść zakupy do domu, a następnie pójść poszukać napastnika. 80-latek doszedł do wniosku, że pojedzie w okolice dworca autobusowego i tam rozejrzy się za rabusiem. Jak się okazało, miał nosa, ponieważ po niedługim czasie zauważył sprawcę. Poszedł za nim na Stare Miasto, a przechodząc obok strażników miejskich, opowiedział im o zdarzeniu.

Reklamy

Na miejsce wezwano policjantów, którzy zatrzymali 28-latka. Okazało się, że w przeszłości był już karany za przestępstwa kryminalne. Sprawca usłyszał zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzie w warunkach recydywy. Trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Może mu grozić kara ponad 20 lat więzienia.

­

(info: KMP Lublin, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Policjanci uratowali 13-miesięczną dziewczynkę

Policjanci uratowali 13-miesięczną dziewczynkę