Dzień Bezpieczeństwa Narodowego [ZDJĘCIA]

29 maja na płycie Rynku Wielkiego odbył się Dzień Bezpieczeństwa Narodowego, którego organizatorem była Akademia Zamojska. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

Reklamy

Imprezę otworzyli prorektor ds. kształcenia AZ dr inż. Andrzej Burda oraz mjr rez. mgr inż. Ryszard Klimaszewski z Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego AZ. Zachęcali oni do podjęcia studiów w Akademii Zamojskiej.

Podczas wydarzenia swoje wyposażenie i sprzęt zaprezentowały: 25 batalion lekkiej piechoty w Zamościu, Zakład Karny w Zamościu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, Służba Celno-Skarbowa, Komenda Miejska Policji w Zamościu, 3 Zamojski Batalion Zmechanizowany, 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy i 18. Pułk Przeciwlotniczy, Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Pojazdy i uzbrojenie zaciekawiły osoby w każdym wieku. Zainteresowani mogli dowiedzieć się o warunkach służby w Wojsku Polskim oraz formacjach mundurowych.

Podczas Dnia Bezpieczeństwa Narodowego przy stoisku Akademii Zamojskiej studenci kierunku bezpieczeństwo narodowe opowiadali zainteresowanym, jak wyglądają studia na tym kierunku, jakie są ich zalety i perspektywy kariery. Oferta studiów w AZ cieszyła się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży, ale również wśród żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy myślą o podniesieniu kwalifikacji i awansie.

Ponadto stoiska informacyjne oraz pokaz wyposażenia zaprezentowały m.in. Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Zamościu oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Zamościu.

­

­

(info i fot. AZ)


Zobacz też:

Tragiczny wypadek na budowie – dwóch mężczyzn porażonych prądem [ZDJĘCIA]

Tragiczny wypadek na budowie – dwóch mężczyzn porażonych prądem [ZDJĘCIA]