13 lipca 2024

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w NOSG [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze i pracownicy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie uroczystym apelem uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Reklamy

2 maja br., w chełmskiej Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, odegrano hymn państwowy oraz dokonano uroczystego podniesienia flagi RP, z udziałem Komendanta NOSG – gen. bryg. Jacka Szcząchora, pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej, funkcjonariuszy oraz pracowników oddziału. W czasie zbiórki odczytano historię polskich barw narodowych.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako polskie święto został wprowadzony na mocy Ustawy z dnia 20 lutego 2004 r. Jego celem jest wyrażenie szacunku do flagi i propagowanie wiedzy o tożsamości narodowej. W tym dniu mamy szczególną okazję do oddania czci symbolom narodowym i okazania dumy z bycia Polakami.

Reklamy

Barwy narodowe to symbol wolnego i niepodległego państwa polskiego. Od wieków są nierozerwalnie związane zarówno z dramatycznymi, jak i chwalebnymi dziejami naszej Ojczyzny. Towarzyszyły Polakom w ich drodze ku wolności, suwerenności i demokracji. Pod biało-czerwonymi sztandarami żołnierze polscy walczyli na wszystkich frontach. Dziś biało-czerwone barwy i flaga Rzeczypospolitej Polskiej są symbolem patriotycznych wartości, jednoczących wszystkich Polaków i łączących tradycję ze współczesnością.info i fot. NOSG

Reklamy

Zobacz też:

Hrubieszowski Marsz Flagi 2023 [ZDJĘCIA]

Hrubieszowski Marsz Flagi 2023 [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →