Dzień Otwarty Lubelskiego Studium Teatralnego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

11 października, o godz. 14.00 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur zapraszamy na Dzień Otwarty Lubelskiego Studium Teatralnego – nowej specjalności, uruchamianej wspólnie przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Jest to pierwsza w Polsce specjalność, w której wiedzę teoretyczną połączono z możliwością zdobycia umiejętności praktycznych!

Reklamy

 

Ze studentami spotkają się liderzy ścieżek. Dr hab. Arkadiusz Bagłajewski – Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej UMCS, opowie o studium w kontekście zajęć teoretycznych. Piotr Franaszek, Dyrektor Centrum Spotkania Kultur, przedstawi modułz zajęć: organizacja i zarządzanie teatremoraz technika i technologia sceniczna, w czasie której zaprezentowane zostaną możliwości techniczne sceny. Paweł Passini, reżyser, zaprezentuje moduł aktorsko, reżyserski. Joanna Reczek Szwed przybliży moduł dotyczący nowego cyrku i widowisk plenerowych.

Lubelskie Studium Teatralne to międzykierunkowa specjalność teatralna, na której zajęcia praktyczne prowadzone będą pod okiem ekspertów z poszczególnych dziedzin. W programie Studium, obok wiedzy z dziedzin historii i teorii teatru, można będzie zdobyć konkretne umiejętności z zakresu: technikii technologii scenicznej, zarządzania teatrem, aktorstwa i reżyserii czy nowego cyrku i widowisk plenerowych. Proponujemy: 3 lata specjalności, 390 godzin wiedzy o teatrze i 180 godzin zajęć praktycznych.

Dzień otwarty Lubelskiego Studium Teatralnego to także doskonała okazja dla tych, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o zapisaniu się na specjalność. Każdy, kto przyjdzie będzie miał okazję porozmawiać z prowadzącymi zajęcia. Dowiedzieć się bezpośrednio od Pawła Passiniego czy założycieli Fundacji Sztukmistrze czego uczyć będą na warsztatach i jakich metod używać. Zapoznać się ze sprzętem technicznym, jaki używany jest na Sali Operowej i spotkać z specjalistami obsługującymi technikę.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Do wygrania wejściówki na wydarzenia kulturalne odbywające się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

11 października 2016 (wtorek), godz. 14.00. Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur Plac Teatralny 1, Lublin. Szczegółowe informacje o wydarzeniu i o specjalności znajdują się na stronie: http://www.spotkaniakultur.com/pl/dzienotwarty

 

CENTRUM SPOTKANIA KULTUR W LUBLINIE

Jest największą w historii inwestycją Województwa Lubelskiego w dziedzinie kultury. Nowa instytucja kultury to blisko 30 000 mkw., najnowocześniejsza mechanika sceniczna, fasada multimedialna, Sale Kinowa, Baletowa, Operowa, Kameralna, Aleja Kultur stanowiąca trakt komunikacyjny oraz Plac Teatralny i dwupoziomowe Wiszące Ogrody na dachach obiektu. Bryła autorstwa architekta Bolesława Stelmacha na nowo definiuje krajobraz centrum miasta, łącząc renesansowe Stare Miasto z Dzielnicą Akademicką. Centrum Spotkania Kultur działa aby spotykać człowieka z człowiekiem w otoczeniu sztuki.