Dzień Seniora w Uchaniach

HrubieszówUchanie

Reklamy

W dniu 25 października 2009 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach odbyło się spotkanie integracyjne z okazji Dnia Seniora i I rocznicy powstania Klubu Seniora „Wrzos”, który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.

***

W bogatym programie artystycznym zaprezentowały się zespoły amatorskiego ruchu artystycznego działające przy GOK.

Spotkanie rozpoczęła najmłodsza aktorka Wiktoria Puchowska, która wierszem pięknie powitała wszystkich przybyłych – za co zebrała gromkie brawa. Pięknie zaprezentował się zespół ludowy „Staszicowiacy” działający przy Wiejskim Domu Kultury w Jarosławcu.

Członkowie Klubu Seniora „Wrzos” z humorem i wdziękiem prezentowali wiersze o Klubie, jego osiągnięciach i planach oraz inne o życiu na emeryturze.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na koncert zespołu „Nadzieja”, który tym razem przygotował program pn. „Ciernista róża symbol miłości, niesie wspomnienia naszej młodości”. Tak jak zawsze i tym razem „Nadzieja” nie zawiodła, piękne piosenki z lat 60 – tych i 70 – tych poruszyły wszystkich. Sala wspólnie śpiewała „Serduszko puka w rytmie cza cza”, „Pamelo żegnaj”, „Ciernista róża” i wiele innych piosenek przypominających lata młodości Seniorów.

Zarówno zespół „Staszicowiacy”, jak i „Nadzieja” przygotował do występu Pan Stanisław Wojczuk instruktor muzyczny obu zespołów. W części artystycznej zaprezentował się również młodzieżowy duet instrumentalno – wokalny z GOK w Uchaniach – „Ania i Krzyś”, który podbił publiczność takimi utworami jak: „Och, życie kocham cię nad życie”, „Zegarmistrz światła” i „Życzenia z całego serca”.

Wszyscy artyści zebrali gorące brawa, a publiczność była bardzo zadowolona z miłego popołudnia. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem i wieczorkiem tanecznym.

Spotkanie przyczyniło się do integracji wszystkich grup wiekowych mieszkańców gminy, było dobrą okazją do wspomnień i dobrej zabawy. Spotkania takie będą kontynuowane w latach następnych.

Zadanie współfinansowane było przez Zarząd Powiatu w ramach otwartego konkursu na realizację zadań publicznych.

***

info i foto
GOK Uchanie

_________________________________________________

Zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009