Dzień Szychowic

HrubieszówSzychowice

Reklamy

13 czerwca 2010 roku odbył się festyn z okazji „Dnia Szychowic” w tejże miejscowości, z inicjatywy Przewodniczącego Rady Gminy Mircze – Wiesława Filańskiego.

Uroczystości rozpoczęto od Mszy Świętej o godzinie 13:00, którą celebrował proboszcz parafii w Cichobórzu – ks. Dariusz Soniak.

W trakcie imprezy wystąpili: kapela podwórkowa „SUTKI” z Hrubieszowa, zespół śpiewaczy „SZYCHOWIANKI” z Szychowic, zespół „ARABESKA” z Mircza oraz Stowarzyszenie Aktywnych Animatorów Kultury z Hrubieszowa, które przygotowało program dla dzieci, w trakcie którego odbyły się konkursy z nagrodami oraz malowanie buziek.

Przez dzień uczestnikom festynu towarzyszyli szczudlarze, rozdając wszystkim drobne upominki.

Dla przybyłych na imprezę przygotowano także smaczny bigos, który ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu, a przygotowany został przez Szkołę Podstawową w Mirczu.

Na obchody „Dnia Szychowic” przybyli także: Starosta Powiatu Hrubieszowskiego – Józef Kuropatwa (który przywiózł dla dzieci uczestniczących w imprezie batoniki), Wójt Gminy Mircze – Lech Szopiński, Przewodniczący Rady Gminy Mircze – Wiesław Filański oraz Skarbnik Gminy Mircze – Anna Płoszaj.

Po występach odbyła się dyskoteka dla dzieci, a następnie zabawa pod gołym niebem, którą poprowadzili DJ SHARY i DJ ADAMS.

Wszystkim dziękujemy za przybycie i już teraz zapraszamy na festyn pod hasłem „Powitanie lata”, który odbędzie się w Mirczu 27 czerwca (niedziela) 2010 roku. Przewidujemy moc atrakcji, ale o tym poinformujemy Państwa niebawem.

Info i foto:
GOK w Mirczu

Zdjęcia »