Dziewczynki w wieku 2 i 3 lat bawiły się same na balkonie I piętra. Rodzice spali… pijani

Dziewczynki w wieku 2 i 3 lat same wyszły na balkon i tam się bawiły. W tym momencie ich rodzice spali w mieszkaniu… pijani.

Reklamy

– Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorek w dzielnicy LSM w Lublinie. Dwie małe dziewczynki na balkonie mieszkania na 1. piętrze zauważyli sąsiedzi. Świadkowie zainteresowali się dziećmi, które bawiły się tam bez opieki. Na pytanie, gdzie są rodzice, starsza z dziewczynek odpowiedziała, że chyba śpią i że nie może dobudzić mamy – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.

– O sprawie poinformowani zostali policjanci. Funkcjonariusze w trakcie interwencji sprawdzili alkomatem oboje rodziców. Okazało się, że zarówno 23-latka, jak i 21 latek byli pijani. W obu przypadkach urządzenie wykazało blisko 2 promile. O sprawie od razu poinformowano sąd rodzinny, a następnie dziewczynki w wieku 2 i 3 lat przekazano pod opiekę babci – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Reklamy

Rodzice zostali zatrzymani.

Usłyszeli zarzuty naradzenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. W tym przypadku może im grozić kara nawet do 5 lat więzienia.


źródło i fot. KMP Lublin


Zobacz też:

Rewolucja w pieleniu buraków – robot pielacz w Strzyżowie!

Rewolucja w pieleniu buraków – robot pielacz w Strzyżowie!


Zerknij na Instagram →