EDD w ogólnopolskim plebiscycie

Odbywające się m.in. w gminie Mircze Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa zdobyły już uznanie Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, teraz mogą zdobyć także tytuł najlepszego produktu turystycznego w ogólnopolskim konkursie, który odbywa się w internecie.

Reklamy

Polska Organizacja Turystyczna co roku wyróżnia najlepiej przygotowane produkty turystyczne, tworzone w oparciu o atrakcje kulturowe, przyrodnicze, sportowe i biznesowe. Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa, które odbywają się m.in. w Kryłowie, uzyskały nominację zdobywając nagrodę w konkursie na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2011 roku”.

Kontynuacją konkursu na Certyfikat POT, jest „Konkurs na najlepszy produkt turystyczny 2011. Głosowanie internautów”, organizowany przez LROT i turystyczny serwis internetowy „otoWakacje.pl” z Grupy Allegro. Spośród propozycji zgłoszonych przez regionalne organizacje turystyczne głosujący wybierają jedną. Zwycięski produkt otrzyma specjalny certyfikat i nagrodę w postaci kampanii promocyjnej o wartości 50 tysięcy złotych w serwisach Grupy Allegro.

Reklamy

Spośród internatów – autorów najciekawszych uzasadnień wyboru danego produktu, komisja wyłoni 12 laureatów, którzy wezmą udział w losowaniu: aparatów fotograficznych, zestawów przewodników weekendowych po Polsce, ipodów i plecaków.

Głosowanie trwa do 17 października na stronie: www.produkt-turystyczny.otowakacje.pl.

„Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa” to cykl koncertów, konferencji, spotkań, modlitw ekumenicznych, jarmarków, rajdów rowerowych, imprez sportowych i wielu innych wydarzeń, organizowanych na granicy polsko-ukraińskiej. Jest to wspólne przedsięwzięcie partnerów z Polski i Ukrainy, którego celem jest przełamywanie stereotypów i barier między społecznościami obydwu krajów oraz nawiązywanie współpracy. Imprezy odbywają się po obu stronach granicy Unii Europejskiej, która na kilka dni staje się miejscem spotkania a nie podziału.

***

Źródło: www.ias24.eu